ECS-3225Q-18-260-BS-TR
ECS-3225Q-18-260-BS-TR
Part NumberECS-3225Q-18-260-BS-TR
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case4-SMD, No Lead
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
ECS-3225Q-18-260-BS-TR - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Oscillators
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerECS Inc.
SeriesECS-3225Q
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
Base ResonatorCrystal
TypeXO (Standard)
Frequency26MHz
FunctionEnable/Disable
OutputHCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Absolute Pull Range (APR)-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)-
RatingsAEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)