ECS-3225MV-120-CN-TR
ECS-3225MV-120-CN-TR
Part NumberECS-3225MV-120-CN-TR
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case4-SMD, No Lead
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
ECS-3225MV-120-CN-TR - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Oscillators
Datasheet
Standard Package1000
ManufacturerECS Inc.
SeriesECS-3225MV
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Base ResonatorCrystal
TypeXO (Standard)
Frequency12MHz
FunctionEnable/Disable
OutputHCMOS
Voltage - Supply1.62V ~ 3.63V
Frequency Stability±25ppm
Absolute Pull Range (APR)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)4mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)