ECS-320-13-42-CKM-TR
ECS-320-13-42-CKM-TR
Part NumberECS-320-13-42-CKM-TR
Detailed Description
ECS-320-13-42-CKM-TR - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Crystals
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerECS Inc.
SeriesECX-42
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency32MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance13pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.031" (0.80mm)
ECS-320-13-42-CKM-TR - Related Products
More >>
ECS-320-13-42-CKM-TR ECS Inc., 32MHz ±10ppm Crystal 13pF 40 Ohms 4-SMD, No Lead, ECX-42 View