ECS-320-10-37B-CKY-TR
ECS-320-10-37B-CKY-TR
Part NumberECS-320-10-37B-CKY-TR
Detailed Description
ECS-320-10-37B-CKY-TR - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Crystals
Datasheet
Standard Package1000
ManufacturerECS Inc.
SeriesECX-1637B
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency32MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.020" (0.50mm)
ECS-320-10-37B-CKY-TR - Related Products
More >>
ECS-320-10-37B-CKY-TR ECS Inc., 32MHz ±10ppm Crystal 10pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead, ECX-1637B View