ECS-300-8-47Q-CES-TR
ECS-300-8-47Q-CES-TR
Part NumberECS-300-8-47Q-CES-TR
Detailed Description
ECS-300-8-47Q-CES-TR - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Crystals
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerECS Inc.
SeriesECX-1247Q
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency30MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)150 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max)0.016" (0.40mm)