ECS-271.2-10-47Q-ES-TR
ECS-271.2-10-47Q-ES-TR
Part NumberECS-271.2-10-47Q-ES-TR
Detailed Description
ECS-271.2-10-47Q-ES-TR - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Crystals
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerECS Inc.
SeriesECX-1247Q
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency27.12MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max)0.016" (0.40mm)