ECS-271.2-10-37-AGN-TR
ECS-271.2-10-37-AGN-TR
Part NumberECS-271.2-10-37-AGN-TR
Detailed Description
ECS-271.2-10-37-AGN-TR - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Crystals
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerECS Inc.
SeriesECX-1637
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency27.12MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±25ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)