ECS-2532HS-250-3-G
ECS-2532HS-250-3-G
Part NumberECS-2532HS-250-3-G
Detailed Description
ECS-2532HS-250-3-G - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Oscillators
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerECS Inc.
SeriesECS-2532HS
PackagingCut Tape (CT)
TypeXO (Standard)
Frequency25MHz
FunctionEnable/Disable
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppm
Absolute Pull Range (APR)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)10mA
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.043" (1.10mm)