ECS-2520Q-25-270-DP-TR
ECS-2520Q-25-270-DP-TR
Part NumberECS-2520Q-25-270-DP-TR
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case4-SMD, No Lead
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
ECS-2520Q-25-270-DP-TR - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Oscillators
Datasheet
Standard Package1000
ManufacturerECS Inc.
SeriesECS-2520Q
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Base ResonatorCrystal
TypeXO (Standard)
Frequency27MHz
FunctionEnable/Disable
OutputHCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±30ppm
Absolute Pull Range (APR)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)5.5mA
RatingsAEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.035" (0.90mm)