ECS-245.7-10-36-JGN-TR
ECS-245.7-10-36-JGN-TR
Part Number ECS-245.7-10-36-JGN-TR
Description CRYSTAL 24.576MHZ 10PF SMD
Package / Case 4-SMD, No Lead
Unit Price Request a Quote
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 24.576MHz ±20ppm Crystal 7pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
Payment Methods
Delivery Services
ECS-245.7-10-36-JGN-TR - Product Attributes
Categories
Crystals, Oscillators, Resonators / Crystals
Datasheet ECX-2236 Series Datasheet
Standard Package 1
Manufacturer ECS Inc.
Series ECX-2236
Packaging Cut Tape (CT)
Part Status Active
Type MHz Crystal
Frequency 24.576MHz
Frequency Stability ±30ppm
Frequency Tolerance ±20ppm
Load Capacitance 7pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)