ECS-384-8.5-36-CKY-TR
ECS-384-8.5-36-CKY-TR
Part Number ECS-384-8.5-36-CKY-TR
Description CRYSTAL 38.4MHZ 8.5PF SMD
Package / Case 4-SMD, No Lead
Unit Price Request a Quote
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 38.4MHz ±10ppm Crystal 8.5pF 40 Ohms 4-SMD, No Lead
Payment Methods
Delivery Services
ECS-384-8.5-36-CKY-TR - Product Attributes
Categories
Crystals, Oscillators, Resonators / Crystals
Datasheet ECX-2236 Series Datasheet
Standard Package 1
Manufacturer ECS Inc.
Series ECX-2236
Packaging Cut Tape (CT)
Part Status Active
Type MHz Crystal
Frequency 38.4MHz
Frequency Stability ±10ppm
Frequency Tolerance ±10ppm
Load Capacitance 8.5pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 40 Ohms
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)