ECS-2333-333.3-BN-TR
ECS-2333-333.3-BN-TR
Part NumberECS-2333-333.3-BN-TR
Detailed Description
ECS-2333-333.3-BN-TR - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Oscillators
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerECS Inc.
SeriesECS-2333
PackagingCut Tape (CT)
TypeXO (Standard)
Frequency33.333MHz
FunctionEnable/Disable
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Absolute Pull Range (APR)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)13mA
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)