ECS-2100AX-400
ECS-2100AX-400
Part NumberECS-2100AX-400
Detailed Description
ECS-2100AX-400 - Product Attributes
TypeXO (Standard)
Frequency40MHz
Function-
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±100ppm
Absolute Pull Range (APR)-
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)46mA
Size / Dimension0.520" L x 0.520" W (13.20mm x 13.20mm)
Height - Seated (Max)0.213" (5.40mm)