ECS-2100AX-147.4
ECS-2100AX-147.4
Part NumberECS-2100AX-147.4
Detailed Description
ECS-2100AX-147.4 - Product Attributes
SeriesECS-2100X
PackagingBulk
TypeXO (Standard)
Frequency14.7456MHz
Function-
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±100ppm
Absolute Pull Range (APR)-
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)25mA
Size / Dimension0.520" L x 0.520" W (13.20mm x 13.20mm)
Height - Seated (Max)0.213" (5.40mm)