ECS-200-CDX-0778
ECS-200-CDX-0778
Part NumberECS-200-CDX-0778
Detailed Description
ECS-200-CDX-0778 - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Crystals
Datasheet
Standard Package1000
ManufacturerECS Inc.
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency20MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±25ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.026" (0.65mm)
ECS-200-CDX-0778 - Related Products
More >>
ECS-200-CDX-0778 ECS Inc., 20MHz ±25ppm Crystal 8pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead, View
ECS-200-CDX-0998 ECS Inc., 20MHz ±10ppm Crystal 10pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead, View