ECS-192-7-37-CWN-TR
ECS-192-7-37-CWN-TR
Part Number ECS-192-7-37-CWN-TR
Description CRYSTAL 19.2MHZ 7PF SMD
Package / Case 4-SMD, No Lead
Unit Price Request a Quote
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 19.2MHz ±10ppm Crystal 7pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
Payment Methods
Delivery Services
ECS-192-7-37-CWN-TR - Product Attributes
Categories
Crystals, Oscillators, Resonators / Crystals
Datasheet ECX-1637 Series Datasheet
Standard Package 1
Manufacturer ECS Inc.
Series ECX-1637
Packaging Cut Tape (CT)
Part Status Active
Type MHz Crystal
Frequency 19.2MHz
Frequency Stability ±15ppm
Frequency Tolerance ±10ppm
Load Capacitance 7pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)