ECS-192-10-37Q-ES-TR
ECS-192-10-37Q-ES-TR
Part NumberECS-192-10-37Q-ES-TR
Detailed Description
ECS-192-10-37Q-ES-TR - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Crystals
Datasheet
Standard Package3000
ManufacturerECS Inc.
SeriesECX-1637Q
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency19.2MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)150 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
RatingsAEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)
ECS-192-10-37Q-ES-TR - Related Products
More >>
ECS-192-10-37Q-ES-TR ECS Inc., 19.2MHz ±30ppm Crystal 10pF 150 Ohms 4-SMD, No Lead, ECX-1637Q View