ECS-1633-192-BN-TR
ECS-1633-192-BN-TR
Part NumberECS-1633-192-BN-TR
Detailed Description
ECS-1633-192-BN-TR - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Oscillators
Datasheet
Standard Package1000
ManufacturerECS Inc.
SeriesECS-1633
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Base ResonatorCrystal
TypeXO (Standard)
Frequency19.2MHz
FunctionEnable/Disable
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Absolute Pull Range (APR)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)6mA
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.035" (0.90mm)