ECS-147.4-20-28AX-TR
ECS-147.4-20-28AX-TR
Part NumberECS-147.4-20-28AX-TR
Datasheet
Package / CaseHC-49/US
Detailed Description
ECS-147.4-20-28AX-TR - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Crystals
Datasheet
Standard Package1000
ManufacturerECS Inc.
SeriesCSM-4AX
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency14.7456MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC-49/US
Size / Dimension0.492" L x 0.191" W (12.50mm x 4.85mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)
ECS-147.4-20-28AX-TR - Related Products
More >>
ECS-147.4-20-28AX-TR ECS Inc., 14.7456MHz ±30ppm Crystal 20pF 40 Ohms HC-49/US, CSM-4AX View