ECS-120-12-30B-AGM-TR
ECS-120-12-30B-AGM-TR
Part NumberECS-120-12-30B-AGM-TR
Detailed Description
ECS-120-12-30B-AGM-TR - Product Attributes
ManufacturerECS Inc.
SeriesECX-53B
TypeMHz Crystal
Frequency12MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±25ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.033" (0.85mm)