ECS-480-18-30B-JEM-TR
ECS-480-18-30B-JEM-TR
Part NumberECS-480-18-30B-JEM-TR
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case4-SMD, No Lead
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
ECS-480-18-30B-JEM-TR - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Crystals
Datasheet
Standard Package1000
ManufacturerECS Inc.
SeriesECX-53B
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency48MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)30 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.033" (0.85mm)