ECS-120-10-36-AGY-TR
ECS-120-10-36-AGY-TR
Part NumberECS-120-10-36-AGY-TR
Detailed Description
ECS-120-10-36-AGY-TR - Product Attributes
ManufacturerECS Inc.
SeriesECX-2236
TypeMHz Crystal
Frequency12MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±25ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)150 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)