ECS-120-10-33B-CKM-TR
ECS-120-10-33B-CKM-TR
Part NumberECS-120-10-33B-CKM-TR
Detailed Description
ECS-120-10-33B-CKM-TR - Product Attributes
ManufacturerECS Inc.
SeriesECS-33B
TypeMHz Crystal
Frequency12MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.031" (0.80mm)