ECS-240-10-33B-CKY-TR
ECS-240-10-33B-CKY-TR
Part NumberECS-240-10-33B-CKY-TR
Detailed Description
ECS-240-10-33B-CKY-TR - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Crystals
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerECS Inc.
SeriesECS-33B
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.031" (0.80mm)