ECS-110.5-18-23B-JTM-TR
ECS-110.5-18-23B-JTM-TR
Part NumberECS-110.5-18-23B-JTM-TR
Datasheet
Package / Case4-SMD, No Lead
Detailed Description
ECS-110.5-18-23B-JTM-TR - Product Attributes
ManufacturerECS Inc.
SeriesECX-64
TypeMHz Crystal
Frequency11MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max)0.043" (1.10mm)