ECS-143-20-23B-TR
ECS-143-20-23B-TR
Part NumberECS-143-20-23B-TR
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case4-SMD, No Lead
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
ECS-143-20-23B-TR - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Crystals
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerECS Inc.
SeriesECX-64
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency14.31818MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max)0.043" (1.10mm)