ECS-100AX-035
ECS-100AX-035
Part NumberECS-100AX-035
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case14-DIP, 4 Leads (Full Size, Metal Can)
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
ECS-100AX-035 - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Oscillators
Datasheet
Standard Package25
ManufacturerECS Inc.
SeriesECS-100X
PackagingBulk
Part StatusActive
Base ResonatorCrystal
TypeXO (Standard)
Frequency3.579545MHz
Function-
OutputTTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±100ppm
Absolute Pull Range (APR)-
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)15mA
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.821" L x 0.520" W (20.86mm x 13.20mm)
Height - Seated (Max)0.200" (5.08mm)