ECS-100A-050
ECS-100A-050
Part NumberECS-100A-050
Detailed Description
ECS-100A-050 - Product Attributes
TypeXO (Standard)
Frequency5MHz
Function-
OutputTTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±100ppm
Absolute Pull Range (APR)-
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)15mA
Size / Dimension0.821" L x 0.520" W (20.86mm x 13.20mm)
Height - Seated (Max)0.200" (5.08mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
ECS-100A-050 - Related Products
More >>
ECS-100A-050 ECS Inc., 5MHz XO (Standard) TTL Oscillator 5V 14-DIP, 4 Leads (Full Size, Metal Can), ECS-100 View