ECS-100-18-23B-JTM-TR
ECS-100-18-23B-JTM-TR
Part NumberECS-100-18-23B-JTM-TR
Datasheet
Package / Case4-SMD, No Lead
Detailed Description
ECS-100-18-23B-JTM-TR - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Crystals
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerECS Inc.
SeriesECX-64
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency10MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max)0.043" (1.10mm)
ECS-100-18-23B-JTM-TR - Related Products
More >>
ECS-100-18-23B-JTM-TR ECS Inc., 10MHz ±20ppm Crystal 18pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead, ECX-64 View