ECS-.327-12.5-13X
ECS-.327-12.5-13X
Part NumberECS-.327-12.5-13X
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseCylindrical Can, Radial
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
ECS-.327-12.5-13X - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Crystals
Datasheet
Standard Package1000
ManufacturerECS Inc.
SeriesECS-2X6X
PackagingBulk
Part StatusActive
TypekHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency32.768kHz
Frequency Stability-
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance12.5pF
ESR (Equivalent Series Resistance)35 kOhms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.083" Dia x 0.244" L (2.10mm x 6.20mm)
Height - Seated (Max)0.244" (6.20mm)