DVS-3R6D104T-R5
DVS-3R6D104T-R5
Part NumberDVS-3R6D104T-R5
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseRadial, Can - SMD
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
DVS-3R6D104T-R5 - Product Attributes
Categories Capacitors / Electric Double Layer Capacitors (EDLC), Supercapacitors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerElna America
SeriesDVS
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
Capacitance100mF
Tolerance-
Voltage - Rated3.6V
ESR (Equivalent Series Resistance)30Ohm
Lifetime @ Temp.-
TerminationSMD (SMT) Tabs
Mounting TypeSurface Mount
Lead Spacing-
Size / Dimension0.492" Dia (12.50mm)
Height - Seated (Max)0.335" (8.50mm)
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
DVS-3R6D104T-R5 - Related Products
More >>
DVS-3R6D104T-R5 Elna America, 100mF (EDLC) Supercapacitor 3.6V Radial, Can - SMD 30Ohm, DVS View