DLFP-0147-16D3
DLFP-0147-16D3
Part NumberDLFP-0147-16D3
Detailed Description
DLFP-0147-16D3 - Product Attributes
Categories Filters / Common Mode Chokes
Datasheet
Standard Package6
Number of Lines2
Current Rating (Max)16A
DC Resistance (DCR) (Max)25mOhm
Voltage Rating - DC-
Voltage Rating - AC440V
Operating Temperature-25°C ~ 100°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.969" L x 1.969" W (50.00mm x 50.00mm)