DKLP-0231-0540
DKLP-0231-0540
Part Number DKLP-0231-0540
Description COMMON MODE CHOKE 5A 2LN TH
Package / Case Nonstandard
Unit Price Request a Quote
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 2 Line Common Mode Choke Through Hole 5A DCR 126mOhm
Payment Methods
Delivery Services
DKLP-0231-0540 - Product Attributes
Categories
Filters / Common Mode Chokes
Datasheet DKIL-1 Datasheet
Standard Package 2
Manufacturer Schurter Inc.
Series DKLP-1
Packaging Bulk
Part Status Active
Filter Type -
Number of Lines 2
Current Rating (Max) 5A
DC Resistance (DCR) (Max) 126mOhm
Voltage Rating - DC 760V
Voltage Rating - AC 540V
Operating Temperature -25°C ~ 100°C
Ratings -
Approvals UR
Features -
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 3.150" L x 3.150" W (80.00mm x 80.00mm)
Package / Case Nonstandard
DKLP-0231-0540 - Related ProductsMore >>
DKLP-0231-0540
Schurter Inc., 2 Line Common Mode Choke Through Hole 5A DCR 126mOhm, DKLP-1