DFKF-28-0005
DFKF-28-0005
Part NumberDFKF-28-0005
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseRadial - 4 Leads
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
DFKF-28-0005 - Product Attributes
Categories Filters / Common Mode Chokes
Datasheet
Standard Package40
ManufacturerSchurter Inc.
SeriesDFKF
PackagingBulk
Part StatusActive
Filter Type-
Number of Lines2
Current Rating (Max)4A
DC Resistance (DCR) (Max)28mOhm
Voltage Rating - DC-
Voltage Rating - AC440V
Operating Temperature-25°C ~ 100°C
Ratings-
Approvals-
Features-
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.114" L x 1.079" W (28.30mm x 27.40mm)