DEHR33F182KA3B
DEHR33F182KA3B
Part NumberDEHR33F182KA3B
Detailed Description
DEHR33F182KA3B - Product Attributes
Categories Capacitors / Ceramic Capacitors
Datasheet
Standard Package100
Part StatusLast Time Buy
Capacitance1800pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated3150V (3.15kV)
Temperature CoefficientR
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.630" Dia (16.00mm)
Height - Seated (Max)0.748" (19.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)