DEHR33D221KC3B
DEHR33D221KC3B
Part NumberDEHR33D221KC3B
Detailed Description
DEHR33D221KC3B - Product Attributes
Categories Capacitors / Ceramic Capacitors
Datasheet
Standard Package250
ManufacturerMurata Electronics North America
SeriesDEH
PackagingBulk
Part StatusLast Time Buy
Capacitance220pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientR
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)0.394" (10.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)