CX532Z-A2B3C5-70-12.0D18
CX532Z-A2B3C5-70-12.0D18
Part NumberCX532Z-A2B3C5-70-12.0D18
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case2-SMD, No Lead
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
CX532Z-A2B3C5-70-12.0D18 - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Crystals
Datasheet
Standard Package1000
ManufacturerCardinal Components Inc.
SeriesCX532
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency12MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)70 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD, No Lead
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)
CX532Z-A2B3C5-70-12.0D18 - Related Products
More >>
CX532Z-A2B3C5-70-8.0D18 Cardinal Components Inc., 8MHz ±20ppm Crystal 18pF 70 Ohms 2-SMD, No Lead, CX532 View
CX532Z-A2B3C5-70-12.0D18 Cardinal Components Inc., 12MHz ±20ppm Crystal 18pF 70 Ohms 2-SMD, No Lead, CX532 View
CX532Z-A2B3C5-70-16.0D18 Cardinal Components Inc., 16MHz ±20ppm Crystal 18pF 70 Ohms 2-SMD, No Lead, CX532 View