CSM4Z-A2B3C3-60-6.0D18
CSM4Z-A2B3C3-60-6.0D18
Part NumberCSM4Z-A2B3C3-60-6.0D18
Detailed Description
CSM4Z-A2B3C3-60-6.0D18 - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Crystals
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerCardinal Components Inc.
SeriesCSM4
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency6MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / CaseHC-49S
Size / Dimension0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Height - Seated (Max)0.138" (3.50mm)