CSM1Z-A5B2C5-50-20.0D18
CSM1Z-A5B2C5-50-20.0D18
Part NumberCSM1Z-A5B2C5-50-20.0D18
Detailed Description
CSM1Z-A5B2C5-50-20.0D18 - Product Attributes
TypeMHz Crystal
Frequency20MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / CaseHC-49S
Size / Dimension0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Height - Seated (Max)0.169" (4.30mm)
CSM1Z-A5B2C5-50-20.0D18 - Related Products
More >>
CSM1Z-A5B2C5-50-20.0D18 Cardinal Components Inc., 20MHz ±20ppm Crystal 18pF 50 Ohms HC-49S, CSM1 View
CSM1Z-A5B2C5-60-24.0D18 Cardinal Components Inc., 24MHz ±20ppm Crystal 18pF 60 Ohms HC-49S, CSM1 View
CSM1Z-A2B2C3-40-30.0D18 Cardinal Components Inc., 30MHz ±30ppm Crystal 18pF 40 Ohms HC-49S, CSM1 View