CRS2010-JX-100ELF
CRS2010-JX-100ELF
Part NumberCRS2010-JX-100ELF
Detailed Description
CRS2010-JX-100ELF - Product Attributes
Part StatusActive
Resistance10 Ohms
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.026" (0.65mm)