CRF2512-FZ-R033ELF
CRF2512-FZ-R033ELF
Part NumberCRF2512-FZ-R033ELF
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case2512 (6432 Metric)
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
CRF2512-FZ-R033ELF - Product Attributes
Categories Resistors / Chip Resistor - Surface Mount
Datasheet
Standard Package4000
ManufacturerBourns Inc.
SeriesCRF
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Resistance33 mOhms
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Element
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 170°C
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.031" (0.80mm)