CR32NP-100KC
CR32NP-100KC
Part NumberCR32NP-100KC
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseNonstandard
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
CR32NP-100KC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCR32
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance10µH
Tolerance±10%
Current Rating (Amps)760mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)230mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.150" L x 0.138" W (3.80mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
CR32NP-100KC - Related Products
More >>
CR32NP-100KC Sumida America Components Inc., 10µH Unshielded Wirewound Inductor 760mA 230mOhm Max Nonstandard, CR32 View
CR32NP-220KC Sumida America Components Inc., 22µH Unshielded Wirewound Inductor 500mA 470mOhm Max Nonstandard, CR32 View