CPFBZ-A2C4-32.768KD6
CPFBZ-A2C4-32.768KD6
Part NumberCPFBZ-A2C4-32.768KD6
Datasheet
Package / Case4-SOJ, 5.50mm pitch
Detailed Description
CPFBZ-A2C4-32.768KD6 - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Crystals
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerCardinal Components Inc.
SeriesCPFB
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
TypekHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency32.768kHz
Frequency Stability-
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance6pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 kOhms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.343" L x 0.146" W (8.70mm x 3.70mm)
Height - Seated (Max)0.098" (2.50mm)