CM6296R-304
CM6296R-304
Part NumberCM6296R-304
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseHorizontal, 4 PC Pad
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
CM6296R-304 - Product Attributes
Categories Filters / Common Mode Chokes
Datasheet
Standard Package25
ManufacturerAPI Delevan Inc.
SeriesCM6296R
PackagingBulk
Part StatusActive
Filter Type-
Number of Lines2
Inductance @ Frequency300µH @ 1kHz
Current Rating (Max)7.5A
DC Resistance (DCR) (Max)20mOhm
Voltage Rating - DC-
Voltage Rating - AC-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Ratings-
Approvals-
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension1.058" L x 1.058" W (26.87mm x 26.87mm)
Height (Max)0.423" (10.74mm)