CDRH8D58/LDNP-680NC
CDRH8D58/LDNP-680NC
Part NumberCDRH8D58/LDNP-680NC
Detailed Description
CDRH8D58/LDNP-680NC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDRH8D58/LD
PackagingCut Tape (CT)
Material - CoreFerrite
Inductance68µH
Tolerance±30%
Current Rating (Amps)1.7A
Current - Saturation1A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)130mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)