CDRH2D18/LDNP-4R7NC
CDRH2D18/LDNP-4R7NC
Part NumberCDRH2D18/LDNP-4R7NC
Detailed Description
CDRH2D18/LDNP-4R7NC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1000
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDRH2D18/LD
PackagingTape & Reel (TR)
Material - CoreFerrite
Inductance4.7µH
Tolerance±30%
Current Rating (Amps)1.65A
Current - Saturation630mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)78mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)