CDRH4D18NP-4R7NC
CDRH4D18NP-4R7NC
Part NumberCDRH4D18NP-4R7NC
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseNonstandard
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
CDRH4D18NP-4R7NC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1000
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDRH4D18
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance4.7µH
Tolerance±30%
Current Rating (Amps)840mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)162mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test7.96MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.185" L x 0.185" W (4.70mm x 4.70mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)