CDRH3D16NP-100NC
CDRH3D16NP-100NC
Part NumberCDRH3D16NP-100NC
Detailed Description
CDRH3D16NP-100NC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1000
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDRH3D16
PackagingTape & Reel (TR)
Material - CoreFerrite
Inductance10µH
Tolerance±30%
Current Rating (Amps)550mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)210mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max)0.071" (1.80mm)