CDC5D23BNP-100LC
CDC5D23BNP-100LC
Part NumberCDC5D23BNP-100LC
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case2323 (5858 Metric)
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
CDC5D23BNP-100LC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDC5D23B
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance10µH
Tolerance±15%
Current Rating (Amps)1.04A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)133mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.228" L x 0.228" W (5.80mm x 5.80mm)
Height - Seated (Max)0.098" (2.50mm)
CDC5D23BNP-100LC - Related Products
More >>
CDC5D23BNP-150KC Sumida America Components Inc., 15µH Unshielded Inductor 880mA 166mOhm Max 2323 (5858 Metric), CDC5D23B View
CDC5D23BNP-100LC Sumida America Components Inc., 10µH Unshielded Inductor 1.04A 133mOhm Max 2323 (5858 Metric), CDC5D23B View