CD30D22HF-4R7MC
CD30D22HF-4R7MC
Part NumberCD30D22HF-4R7MC
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseNonstandard
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
CD30D22HF-4R7MC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package3000
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCD30D22
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance4.7µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)1.42A
Current - Saturation1.49A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)140mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.138" L x 0.118" W (3.50mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max)0.098" (2.50mm)
CD30D22HF-4R7MC - Related Products
More >>
CD30D22HF-4R7MC Sumida America Components Inc., 4.7µH Unshielded Wirewound Inductor 1.42A 140mOhm Max Nonstandard, CD30D22 View
CD30D22HF-100MC Sumida America Components Inc., 10µH Unshielded Wirewound Inductor 950mA 313mOhm Max Nonstandard, CD30D22 View